Tryb koncertowy
23
02
2023

Sinfonietta Cracovia w podcaście Score and the City

Jak się gra i śpiewa Wojciecha Kilara? Co go łączy z amerykańskim minimalistą Philipem Glassem? Jak wygląda zagraniczna trasa koncertowa od kuchni i co mówią sobie artyści przed wejściem na estradę? W grudniu 2022 roku Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia zagrała cztery koncerty w Belgii. Towarzyszyli im soliści - Joanna Radziszewska-Sojka (sopran) i Aleksander Dębicz (fortepian), a dyrygował Dirk Brossé - dyrektor muzyczny Film Fest Ghent oraz szef artystyczny World Soundtrack Awards. Na estradzie i za kulisami towarzyszyła im również dziennikarka, autorka podcastu o muzyce filmowej “Score and the City” Magda Miśka-Jackowska.

W tym gronie podróżujemy, rozmawiamy o muzyce i żartujemy. Wystarczy zamknąć oczy i przenieść się do baśniowej Belgii! Aleksander Dębicz specjalnie na tę okazję zagrał muzyczne logo podcastu z improwizacją na temat Kilara i Glassa.

Reportażu słuchać można na wszystkich platformach podcastowych - Spotify, iTunes, Overcast, Google, a także na YouTube.

   

Magda Miśka-Jackowska scenariusz, montaż, prowadzenie

Michał Woźniak produkcja

Łukasz Talik lektor

Aleksander Dębicz czołówka

Zobacz również

10
02
2023

Sinfonietta w 2022 roku — podsumowanie

Rok 2022 był dla Sinfonietty Cracovii okresem obfitującym w wyzwania. Orkiestra zagrała 63 koncerty, w których uczestniczyło blisko 23 tysiące osób.

(...)

12
12
2022

Kompozytorzy dla pokoju: Kilar, Glass i Brossé

W grudniu Sinfonietta Cracovia zaprezentuje belgijskiej publiczności swój flagowy koncert łączący muzykę filmową i koncertową. To część międzynarodowej trasy Ki

(...)

18
11
2022

Sinfonietta Nova po raz pierwszy

24 listopada na nowohuckiej scenie Teatru Łaźnia Nowa orkiestra Sinfonietta Cracovia zainauguruje nowy cykl koncertowy pod hasłem Sinfonietta Nova.

(...)

Klub Przyjaciół Sinfonietty

Zostań Mecenasem

Sinfonietta Cracovia to miejska instytucja kultury, która czerpie swoje witalne siły z otoczenia, energii miasta i jego mieszkańców. Dlatego chcemy włączać Państwa w życie Orkiestry, mając na uwadze jej dobro i rozwój.