Tryb koncertowy

W czerwcu Sinfonietta Cracovia zaprezentuje nowojorskim melomanom i publiczności na całym północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych swój flagowy projekt łączący muzykę filmową i koncertową dwóch wielkich kompozytorów: Wojciecha Kilara i Philipa Glassa, w ramach międzynarodowego tournée Kilar 90.

Centralnym punktem trasy będzie występ w kultowej sali koncertowej (Le) Poisson Rouge w pobliżu Washington Square Park w sercu Nowego Jorku. Odbędą się także dwa kolejne koncerty Sinfonietty Cracovii w New Canaan oraz Hammond Castle Museum. Wraz z Sinfoniettą Cracovią pod batutą pierwszej dyrygentki i dyrektorki artystycznej, Katarzyny Tomali-Jedynak wystąpi młody polski pianista i kompozytor Aleksander Dębicz (w programie również dwie jego oryginalne kompozycje na fortepian i orkiestrę).

Połączenie muzyki filmowej i koncertowej Wojciecha Kilara to oryginalna koncepcja promocji polskiej kultury zaproponowana przez dyrekcję Sinfonietty Cracovii i realizowana przy wsparciu między innymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Adama Mickiewicza oraz Instytutów Polskich. W dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin Wojciecha Kilara ukazujemy jego muzykę jako część światowej kultury - także filmowej. Trasa do tej pory objęła swoim zasięgiem występy w Polsce, na Teneryfie oraz w Belgii.

Wydarzenie jest owocem wsparcia instytucjonalnego: współorganizatorem trasa jest Instytut Adama Mickiewicza w ramach „Programu wydarzeń towarzyszących obchodom 90. urodzin Wojciecha Kilara (2022) i 10. rocznicy śmierci (2023)”, Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku, Supertrain Records i Polskie Wydawnictwo Muzyczna. Amerykańska odsłona trasy Kilar 90 ma specjalne wsparcie Miasta Krakowa.

Zobacz również

12
04
2023

Spotkanie z Pawłem Mykietynem

Zapraszamy na spotkanie z jednym z najwybitniejszych twórców muzyki nowej, Pawłem Mykietynem na temat przenikania się światów muzyki filmowej i koncertowej.

(...)

30
03
2023

BeMyBean - nowy partner Koncertów Espresso w MuFo

Podczas Koncertu Espresso 2 kwietnia 2023 r. kawę serwować będzie nowy partner Sinfonietty Cracovii - krakowska rzemieślnicza palarnia kawy BeMyBean,

(...)

06
03
2023

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko

Sinfonietta Cracovia ogłasza nabór na stanowisko pracy Specjalista ds. organizacji pracy artystycznej i produkcji koncertów

(...)

Klub Przyjaciół Sinfonietty

Zostań Mecenasem

Sinfonietta Cracovia to miejska instytucja kultury, która czerpie swoje witalne siły z otoczenia, energii miasta i jego mieszkańców. Dlatego chcemy włączać Państwa w życie Orkiestry, mając na uwadze jej dobro i rozwój.