Tryb koncertowy

Lee Reynolds –brytyjska gwiazda z symfonicznym występem w Krakowie

W piątek 13 maja o 19.30 w Filharmonii Krakowskiej Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa wystąpi pod batutą Lee Reynoldsa – świetnie zapowiadającego się i już cenionego dyrygenta, który do Krakowa przyjedzie wprost z Londynu. Koncert to kolejna odsłona najbardziej prestiżowego cyklu Sinfonietty Cracovii, do udziału w którym zapraszani są artyści o międzynarodowej renomie (w tym roku do Krakowa udało się zaprosić już Josepa Vicenta oraz Ramóna Ortegę). Projekt ma jeszcze jeden istotny aspekt – to owoc współpracy w ramach projektu Muzyczne Mosty, łączącego krakowskie instytucje kultury.

Starannie dobrany program koncertu stanowi osobisty wkład Lee Reynoldsa, któremu zależało, aby podzielić się z krakowskimi melomanami klasyką brytyjskiej muzyki. W programie zabrzmią między innymi utwory Benjamina Brittena i Malcolma Arnolda. II koncert na waltornię Arnolda to odkrycie dyrygenta, który nagrał w zeszłym roku utwór wraz z brytyjskim wirtuozem Benem Goldscheiderem (który również uświetni swoim występem piątkowy wieczór). Sam dyrygent nie ukrywa swojej pasji do współczesnej muzyki, kiedy opowiada o utworze w przerwach między próbami: „Jest pełny ognia i momentów rodem z Szostakowicza i Erica Satie. To spektakularny utwór”. W drugiej części koncertu zabrzmią z kolei Metamorfozy Richarda Straussa – utwór napisany przez niemieckiego kompozytora w ostatnich miesiącach drugiej wojny światowej. Utwór, który dziś brzmi szczególnie dramatycznie i aktualnie.

 

Bilety dostępne na stronie Filharmonii Krakowskiej

Zobacz również

15
09
2022

Trasa koncertowa - Teneryfa

Sinfonietta Cracovia otworzy program 16. edycji prestiżowego festiwalu Fimucité. To część międzynarodowej trasy Kilar 90.

(...)

02
09
2022

Inauguracja Sezonu 2022/2023

9 września 2022 roku Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia oficjalnie rozpocznie nowy sezon artystyczny.

(...)

25
07
2022

Nabór do orkiestry

Zapraszamy!

(...)

Klub Przyjaciół Sinfonietty

Zostań Mecenasem

Sinfonietta Cracovia to miejska instytucja kultury, która czerpie swoje witalne siły z otoczenia, energii miasta i jego mieszkańców. Dlatego chcemy włączać Państwa w życie Orkiestry, mając na uwadze jej dobro i rozwój.