Tryb koncertowy

Podczas Koncertu Espresso 2 kwietnia 2023 r. kawę serwować będzie nowy partner Sinfonietty Cracovii - krakowska rzemieślnicza palarnia kawy BeMyBean,

Współpraca obejmuje opiekę nad serwisem kawowym podczas Espresso, które stanowią nowatorski rodzaj doświadczenia muzyki klasycznej: w połączeniu z innymi dziedzinami sztuki, w niecodziennym otoczeniu oraz w lekkiej formule koncertów kameralnych, któych idealnym dopełnieniem jest smak ulubionej kawy. Tym bardziej cieszymy się, że spotkaliśmy ludzi, którzy realizują swoją pracę z pasją i dbałością o detale. Jak piszą pracownicy krakowskiej palarni "BeMyBean to nie tylko kawa – to też ludzie. Wiemy, że jedno bez drugiego nie istnieje, a im więcej w zespole energii, tym bardziej satysfakcjonuje praca w nim. Dlatego sami nieustannie się rozwijamy i dzielimy naszą pasją z innymi."

Koncerty Espresso to cykl krótkich jak shot espresso spotkań z muzyką w oddziałach krakowskich muzeów. Koncert połączony jest z prezentacją wybranego dzieła sztuki, do którego nawiązuje repertuar występu. Cykl stwarza przyjazne warunki do wejścia w świat sztuki dla tych, którzy nie uczestniczą regularnie w życiu kulturalnym Krakowa. Jest też propozycją dla odbiorców, którzy zdecydują się choć na moment złapać oddech i w niedzielne południe podelektować się zarówno propozycją kulturalną, jak i filiżanką ulubionej kawy.

Zobacz również

14
04
2023

Sinfonietta Cracovia i promocja polskiej muzyki za granicą

W czerwcu Sinfonietta Cracovia zaprezentuje nowojorskim melomanom i publiczności na całym północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych projekt Kilar|Glass.

(...)

12
04
2023

Spotkanie z Pawłem Mykietynem

Zapraszamy na spotkanie z jednym z najwybitniejszych twórców muzyki nowej, Pawłem Mykietynem na temat przenikania się światów muzyki filmowej i koncertowej.

(...)

06
03
2023

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko

Sinfonietta Cracovia ogłasza nabór na stanowisko pracy Specjalista ds. organizacji pracy artystycznej i produkcji koncertów

(...)

Klub Przyjaciół Sinfonietty

Zostań Mecenasem

Sinfonietta Cracovia to miejska instytucja kultury, która czerpie swoje witalne siły z otoczenia, energii miasta i jego mieszkańców. Dlatego chcemy włączać Państwa w życie Orkiestry, mając na uwadze jej dobro i rozwój.