Tryb koncertowy
28
05
2022
Saturday
19:30

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Logo FMF
28
05
2022
Saturday
19:30
Festiwal Muzyki Filmowej

The Music of John Powell

Wystąpią

Gavin Greenaway dyrygent

Holly Sedillos sopran

Chór Polskiego Radia

Sinfonietta Cracovia

Program

Fragmenty ścieżek dźwiękowych między innymi do filmów z serii Jak wytresować smoka oraz Tożsamość Bourne'a (2002) i Han Solo: Gwiezdne wojny – historie (2018),

Szczegóły programowe na stronie Festiwalu Muzyki Filmowej.

Szacowany czas trwania koncertu –

O koncercie

Po dwóch latach pandemii usłyszymy w ICE Kraków długo wyczekiwany monograficzny przegląd twórczości Johna Powella. Kompozytor nie będzie wyłącznie odbiorcą koncertu, lecz wcieli się w rolę gospodarza wieczoru, komentującego wydarzenia i opowiadającego anegdoty związane z wykonywanymi utworami.

Brytyjski kompozytor, który współpracował m.in. z Hansem Zimmerem i Harrym Gregsonem‑Williamsem, zasłynął przede wszystkim muzyką do filmów animowanych (Shrek, Kung Fu Panda, Happy Feet: Tupot małych stóp) i kina akcji (Włoska robota, Tożsamość Bourne’a, Ultimatum Bourne’a, Pan i Pani Smith, X-Men: Ostatni bastion). Na prośbę FMF Powell osobiście dobierze i przygotuje utwory ze swojego wyróżnianego m.in. nominacjami do Oscara, nagród Grammy i BAFTA dorobku. W koncercie wezmą udział goście specjalni, a muzyków poprowadzi zaprzyjaźniony z kompozytorem dyrygent – znany publiczności z poprzednich edycji FMF Gavin Greenaway.

Bilety

Bilety dostępne online

oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków

Cena:
25/60/80/100 zł

Patroni i partnerzy

No items found.

Wskazówki dojazdu

Dostępność

Klub Przyjaciół Sinfonietty

Zostań Mecenasem

Sinfonietta Cracovia to miejska instytucja kultury, która czerpie swoje witalne siły z otoczenia, energii miasta i jego mieszkańców. Dlatego chcemy włączać Państwa w życie Orkiestry, mając na uwadze jej dobro i rozwój.