Tryb koncertowy
14
05
2023
Sunday
12:00

Pałac Krzysztofory - Muzeum Krakowa

Sala miedziana

Logo cyklu Koncerty Espresso
14
05
2023
Sunday
12:00
Koncerty Espresso

Majowe Espresso

Pałac Krzysztofory - Muzeum Krakowa

Sala miedziana

Wystąpią

Sara Kupc skrzypce

Danuta Augustyn skrzypce

Łukasz Mazanek kontrabas

Program

Karol Lipiński Trio g-moll część I i II

Waldemar Kazanecki Walc Barbary z filmu Noce i dnie, opr. Jagoda Prucnal-Podgórska

Szacowany czas trwania koncertu –
60 min.

O koncercie

Tuż po majówce zapraszamy na muzyczną wycieczkę do samego serca Krakowa, czyli Pałacu Krzysztofory. W tutejszym oddziale Muzeum Krakowa kameraliści Sinfonietty Cracovii zaprezentują utwór Karola Lipińskiego - pierwszą i drugą część Tria g-moll polskiego kompozytora. Mimo że twórczość Lipińskiego jest wciąż mało znana, przyjaciele cyklu Koncerty Espresso mieli okazję spotkać się z nią jesienią zeszłego roku podczas koncertu w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka. Tym razem dopełnieniem muzycznego repertuaru będzie jeden z najpiękniejszych walców polskiego kina - Walc Barbary z nominowanego do Oscara filmu Noce i dnie, kompozycja autorstwa Waldemara Kazaneckiego. W tym romantyczno-kostiumowym nastroju zapraszamy do Sali Miedzianej Pałacu, do koncertu z widokiem na staromiejski Plac Szczepański.

Koncerty Espresso to cykl krótkich jak shot espresso spotkań z muzyką w oddziałach krakowskich muzeów. Koncert połączony jest z prezentacją wybranego dzieła sztuki, do którego nawiązuje repertuar występu. Cykl stwarza przyjazne warunki do wejścia w świat sztuki dla tych, którzy nie uczestniczą regularnie w życiu kulturalnym Krakowa. Jest też propozycją dla odbiorców, którzy zdecydują się choć na moment złapać oddech i w niedzielne południe podelektować się zarówno propozycją kulturalną, jak i filiżanką ulubionej kawy.

Bilety

Bilety dostępne online

oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków

Cena:
Normalny 60, ulgowy 40 zł

Patroni i partnerzy

Wskazówki dojazdu

Kraków, Rynek Główny 35

Pałac znajduje się w samym sercu Krakowa, przy Rynku Głównym. 
Najdogodniejszy dojazd do tego oddziału Muzeum Krakowa zapewniają linie tramwajowe zatrzymujące się na przystanku Teatr Bagatela lub Poczta Główna.

Dostępność

Parking + Miejsca postojowe

Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się w strefie płatnego parkowania, przy ulicy Szczepańskiej. Posiadacze abonamentu typu „N” nie ponoszą dodatkowych opłat.

BOK/Recepcja

Kasa biletowa znajduje się na parterze w holu głównym, w pierwszym pomieszczeniu po prawej stronie od wejścia głównego.

Trasa wolna od przeszkód

Obiekt wolny od przeszkód architektonicznych. Na piętra można się dostać windą, do podziemi – platformą dla wózków.

Winda

W obiekcie znajdują się 2 windy osobowe i platforma dla niepełnosprawnych.

Winda osobowa w części udostępnianej dla zwiedzających – skrzydło B (zachodnie), kabina o wymiarach 1,05 x 2,05 m; z zapowiedziami głosowymi;  przyciski z alfabetem Braille'a.

Winda osobowa w części udostępnianej dla zwiedzających – skrzydło A (wschodnie), kabina o wymiarach 1,4 x 1,05 m; z zapowiedziami głosowymi;  przyciski z alfabetem Braille'a.

Winda osobowa w części administracyjnej – skrzydło C, kabina o wymiarach 1,3 x 1,05 m; przyciski z alfabetem Braille'a.

Platforma dla osób z niepełnosprawnościami przy wejściu do części administracyjnej, obsługiwana przez pracowników ochrony.

Platforma dla osób z niepełnosprawnościami prowadząca na wystawę stałą rozpoczynającą się w podziemiach pałacu na piętrze -1 (udźwig maksymalny 160 kg)

Toaleta

Toaleta dla osób niepełnosprawnych w części udostępnianej dla zwiedzających (skrzydło A) znajduje się na parterze i na I piętrze. W części administracyjnej (skrzydło C) znajduje się ma poziomie -1

Obsługa niesłyszących

We wszystkich naszych oddziałach/obiektach istnieje możliwość zwiedzania z tłumaczem, jednak takie zapotrzebowanie musi zostać zgłoszone wcześniej.

Tłumacz PJM/SJM

We wszystkich naszych oddziałach/obiektach istnieje możliwość zwiedzania z tłumaczem, jednak takie zapotrzebowanie musi zostać zgłoszone wcześniej.

Pies asystujący

Do wszystkich naszych oddziałów/obiektów zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami razem z psami przewodnikami.

Pokój/miejsce/kącik dla dziecka

Przewijak zlokalizowany jest na I piętrze skrzydła A (wschodniego), wejście znajduje się w przestrzeni wystawy stałej, koło Sali Fontanowskiej.

Wi-Fi dostępne w skrzydle B, w okolicach sali Miedzianej na I piętrze

Obiekt wyposażony w defibrylator

www: https://www.muzeumkrakowa.pl/oddzialy/palac-krzysztofory

Klub Przyjaciół Sinfonietty

Zostań Mecenasem

Sinfonietta Cracovia to miejska instytucja kultury, która czerpie swoje witalne siły z otoczenia, energii miasta i jego mieszkańców. Dlatego chcemy włączać Państwa w życie Orkiestry, mając na uwadze jej dobro i rozwój.