Tryb koncertowy
11
06
2023
Sunday
12:00

MuFo Strzelnica

Ogród

11
06
2023
Sunday
12:00
Koncerty Espresso

Espresso w ogrodzie

MuFo Strzelnica

Ogród

Wystąpią

Justyna Duda-Krane skrzypce

Katarzyna Blajda skrzypce

Katarzyna Balas skrzypce

Sara Kupc skrzypce

Ewa Szczepańska-Chwast altówka

Elżbieta Gromada altówka

Alina Dorożynska wiolonczela

Monika Krasicka-Gajownik wiolonczela

Program

Wolfgang Amadeus Mozart Serenada na orkiestrę smyczkową G-dur nr 13 KV 525 (Eine Kleine Nachtmusik)

John Williams Temat z filmu "Jurrasic Park"

Szacowany czas trwania koncertu –

O koncercie

Czerwcowy koncert w cyklu Koncerty Espresso to propozycja spędzenia przyjemnego popołudnia w ogrodzie otaczającym MuFo Strzelnica, czyli oddział krakowskiego Muzeum Fotografii. Wśród zieleni Woli Justowskiej zapraszamy do spotkania z jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych nie tylko przez melomanów "klasyków" muzyki kameralnej - Serenadą na orkiestrę smyczkową G-dur nr 13 KV 525 Wolfganga Amadeusa Mozarta, znaną jako Eine kleine Nachtmusik.

Budynek MuFo Strzelnica na Woli Justowskiej w Krakowie, będącej od września 2018 roku jednym z trzech oddziałów Muzeum Fotografii, otacza rozległy ogród pełen urządzeń i instalacji, przybliżających historyczną funkcję tego obiektu oraz nawiązujących do sztuki fotografii. Ogród MuFo Strzelnica jest także przestrzenią działań artystycznych . Od 2019 roku powstaje tu „Ogród rzeźb MuFo”, którego pierwszą odsłoną są rzeźby przestrzenne Kingi Nowak: „Anamorfoza 13 A – Kwadrat” i „Anamorfoza 13 B – Koło”, zainstalowane w północnej części ogrodu. Rzeźby nawiązują do zjawisk optycznych, występujących w fotografii i wykorzystywanych przez to medium.

Bilety

Bilety dostępne online

oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków

Cena:
Normalny 60 zł, ulgowy 40 zł

Patroni i partnerzy

Wskazówki dojazdu

Królowej Jadwigi 220, 30-218 Kraków

W odległości około 500 metrów znajduje się przystanek autobusowy "Strzelnica", na którym zatrzymuje się autobus linii 102.

Dostępność

Opis dostępności architektonicznej oddziału Muzeum Fotografii w Krakowie – MuFo Strzelnica, ul. Królowej Jadwigi 220

  1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli Dla osób niepełnosprawnych przybywających do Muzeum własnym środkiem transportu przeznaczone zostało wydzielone specjalne oznakowane miejsce postojowe tzw. koperta na samochód osobowy. Dla osób niepełnosprawnych podróżujących publicznym środkiem transportu, blisko obiektu na ulicy Królowej Jadwigi znajduje się oznakowane przejście dla pieszych ułatwiające przejście przez jezdnie. Ułatwieniem wjazdu do budynku wózków inwalidzkich oraz rodziców z wózkami jest niski próg drzwi wejściowych oraz szerokie (dwuskrzydłowe) drzwi. Sanitariat dla osób niepełnosprawnych znajduje się w strefie udostępnionej publiczności, na poziomie parteru w skrzydle zachodnim.
  2. Opis dostępności korytarzy, schodów i wind Wszystkie wydarzenia oraz wystawy dostępne dla publiczności odbywają się na parterze obiektu. Pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami obiektu tj. salami wystawowymi oraz restauracją a sanitariatem dla osób niepełnosprawnych ułatwiono komunikację poprzez brak progów. Podłogi sal wystawowych wykonane są z gumowej wykładziny, zapobiegającej ślizganiu się. Położenie drzwi wejściowych, wejść do sal wystawienniczych oraz kształt i wymiary pomieszczeń a także ciąg komunikacyjny zaprojektowany wzdłuż południowej części obiektu umożliwiają dogodne warunki ruchu, w tym również osobom niepełnosprawnym.
  3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych Na terenie obiektu nie są dostępne pochylnie, platformy, informacje głosowe i pętle indukcyjne.
  4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych Dla osób niepełnosprawnych przybywających do Muzeum własnym środkiem transportu przeznaczone zostało wydzielone specjalne miejsca postojowe na samochód osobowy.
  5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach Nie ma przeszkód do obiektu z psem asystującym.
  6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online Na terenie obiektu na miejscu oraz online nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Klub Przyjaciół Sinfonietty

Zostań Mecenasem

Sinfonietta Cracovia to miejska instytucja kultury, która czerpie swoje witalne siły z otoczenia, energii miasta i jego mieszkańców. Dlatego chcemy włączać Państwa w życie Orkiestry, mając na uwadze jej dobro i rozwój.